Net Applications: Windows 7 ma 5% rynku

Drugi tydzień grudnia przyniósł kolejny wzrost popularności Windows 7. Najnowszy system operacyjny z Redmond przekroczył poziom 5%.

Dane Net Applications oparte są na codziennej obserwacji zatem na ostateczny wynik w grudniu trzeba będzie poczekać do końca miesiąca. Udział Windows 7 w globalnym rynku systemów operacyjnych sięgnął w listopadzie 4%. W tym samym okresie udział Windows XP spadł o 1.43%, Windows Vista o 0.28%. Również Mac OS X stracił na popularności (-0.15%). Udział otwartoźródłowego Linuksa wzrósł z miesiąca na miesiąc o 0,4% osiągając w listopadzie jeden punkt procentowy.

Ekspansja Windows 7 na rynku systemów operacyjnych zaczęła się już przed premierą która miała miejsce w październiku. Według Net Applications we wrześniu z OS’a korzystało 1.52% internautów, w październiku 2.15% natomiast w listopadzie 4%.

4 thoughts on “Net Applications: Windows 7 ma 5% rynku

  1. To, że nie ma u nas Family Pack to wina polskiego oddziału Microsoftu. Ludzie pracujący w MS nie potrafią odpowiednio zadziałać na centralę aby tam podjęto odpowiednie decyzje. Ostatnio Australia wywalczyła sobie dostępność tej wersji, a u nas wciąż jej nie ma i pewnie nie będzie. To smutne, że pogate kraje zachodnie mają dostęp do tańszych wersji Windowsa a u nas gdzie zarobki są dużo niższe MS wyciąga od ludzi pieniądze. Ciekawe co powiedziałby przeciętny Amerykanin gdyby Windows kosztowało 400 USD, u nas 400zł więc przy zarobkach na poziomie 1500zł to prawie 1/3 pensji!

  2. dlaczego tak nas łoją i nie ma w sprzedaży zestawu – family pack?? dlaczego państwa ościenne mają takie prawo a my nie? czy my należymy do tych dających sie wydoić? Zestaw family pack jest o połowę tańszy ale my jesteśmy tak bogaci, że możemy płacić ile się Microsoftowi podoba – parwda?

    Należąc do ue powinniśmy mieć zapewniona ochronę przed takimi krwiopijcami jakim jest Microsoft

    domagam się sprzedaży zestawu family pack na terenie Polski!!!!
    wszyscy powinni sie domagać tego, jako naród!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *