Niemiecki rząd zdecyduje się wykupić rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń Windows 7

Windows 7

Gazeta biznesowa Handelsblatt informuje, że niemieckie ministerstwo federalne chce zabezpieczyć co najmniej 33 000 komputerów z systemem Windows 7, co wiąże się z płaceniem Microsoftowi za rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń.

Microsoft zakończył obsługę Windowsa 7 w połowie bieżącego miesiąca, ale miliony komputerów w firmach, instytucjach rządowych i u użytkowników domowych wciąż zasila ten leciwy system operacyjny. Gigant z Redmond nie będzie już wydawał publicznych aktualizacji i poprawek zabezpieczeń dla “siódemki”, ale firmy, które nie przeprowadziły migracji do Windows 10 na czas, mogą wykupić Rozszerzone Aktualizacje Zabezpieczeń (ESU). Z tej furtki chce skorzystać niemiecki rząd.

Rozszerzone aktualizacje systemu Windows 7 Enterprise, używane w większości dużych firm, kosztują około 25 USD za komputer, a koszt wzrośnie do 50 USD w 2021 r. Rok później wsparcie ma być jeszcze droższe (100 dolarów za komputer). Jeszcze gorzej jest w przypadku użytkowników systemu Windows 7 Pro, używanych w mniejszych firmach, koszt ESU zaczyna się od 50 USD za maszynę. Koszty te mogą różnić się w zależności od liczby komputerów używanych w firmie.

Niemiecki rząd aktualizuje maszyny do Windowsa 10, ale nie udało się uaktualnić wszystkich komputerów na czas. Handelsblatt donosi, że 20 000 z 85 000 maszyn w berlińskich biurach rządowych nadal korzysta z systemu Windows 7. Koszt aktualizacji może wynieść nawet 800 000 Euro rocznie.

Źródło: Handelsblatt, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *