Nokia: kolejne smartfony z Windows Phone

Nokia idzie naprzód ze swoją nową strategią. Podczas Mobile World Congress, fiński producent przedstawił nowy smartfon Lumia 610, który ma zaspokoić potrzeby mniej wymagających klientów. Poinformowano również o rozszerzeniu dostępności bardzo pozytywnie przyjętego smartfonu Nokia Lumia 900 na rynki inne niż Stany Zjednoczone. Nowa strategia przełożyła się na wykorzystanie Windows Phone jako flagowej platformy dla smartfonów Nokia.

Nokia Lumia 610 adresowana jest do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć korzystanie z telefonów Lumia z systemem Windows Phone. Urządzenie zapewnia łatwy dostęp do sieci społecznościowych, stron internetowych, muzyki, gier, nawigacji oraz kilkudziesięciu tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace. Smartfon dostępny w czterech żywych kolorach będzie można kupić w kwietniu bieżącego roku w cenie 189 euro bez podatków i dopłat.

Lumia 610

Nokia Lumia 900, która została zaprezentowana w styczniu, jako pierwszy smartfon Nokia obsługujący technologie LTE, będzie dostępna w standardzie Dual Carrier HSPA z prędkością do 42.2 Mbps. Ze smartfonu oferującego najwyższej jakości obraz na 4,3 calowym ekranie AMOLED z powłoką Clear Black oraz ogromnej pojemności baterię będą mogli korzystać użytkownicy na wielu rynkach.

Lumia 900

Kolejną nowością zaprezentowaną podczas Mobile World Congress jest Nokia 808 PureView – pierwszy smartfon wyposażony w unikalną technologię Nokia PureView oferującą nowy wachlarz rozwiązań fotograficznych dla telefonów Nokia, które będą pojawiały się w kolejnych latach. Nokia 808 PureView oferuje dużą, 41-megapikselową matrycę wysokiej rozdzielczości, rozwiązania optyczne marki Carl Zeiss oraz opracowaną przez firmę Nokia technologię “pixel over-sampling”. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ostrych zdjęć pełnych detali, znakomitego działania w trudnych warunkach oświetleniowych oraz zapisu plików w kompaktowych rozmiarach idealnych do przesyłania za pomocą maila, wiadomości MMS lub umieszenia w mediach społecznościowych.

Model Nokia 808 PureView oferuje także technologię Nokia Rich Recording, która pozwala nagrywać pliki audio o jakości porównywalnej z jakością płyt CD oraz nagrywanie i odtwarzanie w jakości Full HD 1080p. Dodatkowo technologia Dolby Headphone sprawia, że pliki dźwiękowe stereo z telefonu odsłuchiwane na słuchawkach, zyskują nową, znakomitą jakość.

Nokia 808

Fiński producent poinformował, że zamierza wprowadzić aplikację Nokia Reading, która będzie pełnić rolę e-czytnika na smartfonach Nokia Lumia 900 oraz Nokia Lumia 610, zapewniając dostęp do książek, czasopism, gazet i wielu innych mediów. Ponadto Nokia we współpracy z marką Groupon planuje rozwój usług opartych na geolokalizacji poprzez wprowadzenie powiązanej z nimi oferty wiodących na rynku promocji i rabatów. Nokia zapowiada także wprowadzenie nowej wersji aplikacji Nokia Drive na platformę Windows Phone, która będzie oferowała pełne wsparcie nawigacji offliine. W dalszej kolejności aplikacja Nokia Drive będzie również umożliwiała zapamiętywanie codziennej trasy dojazdu, dostarczanie bieżących informacji o sytuacji na drodze i automatyczne planowanie nowej trasy, która pozwoli uniknąć korków.

Mamy również ważną informację dla użytkowników Windows Phone. Nokia planuje wprowadzić przystosowaną na platformę Windows Phone wersję aplikacji Nokia Transport, która oferuje wskazówki dojazdu komunikacją miejską – metrem, tramwajem, kolejką i autobusem – w ponad 500 miastach w 45 krajach na świecie.

Źródło: Nokia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *