Nokia Lumia 900: spora obniżka cenowa

Nokia Lumia 900, wyposażona w system Windows Phone, na rynku zadebiutowała dopiero 3 miesiące temu. Tylko tyle czasu wystarczyło, aby szefostwo podjęło decyzję o obniżce smartfonu aż o 50%. Co było przyczyną tak nagłego posunięcia ze strony Nokii?

Jak doniósł jeden z przedstawicieli firmy, “jest to normalna strategia, która pozwala szerszej bazie konsumentów na zakup tego flagowego urządzenia w bardziej przystępnej cenie”. Zapewnił przy tym, że nie ma to związku z niskim zainteresowaniem tego modelu wśród klientów. Od wczoraj Lumia 900 jest do nabycia za jedyne 49,99 dolarów. Warunkiem jest podpisanie dwuletniej umowy z AT&T. Czy faktycznie Nokia nie pospieszyła się za bardzo z obniżką?

Niekoniecznie, bowiem jak się okazuje Lumia 900 jest kompatybilna maksymalnie z Windows Phone w wersji 7.8. Problem polega na tym, że nie będzie można zrobić aktualizacji do zbliżającej się wielkimi krokami na jesień wersji Windows Phone 8.0. Analitycy szacują, że właśnie wtedy spadnie zainteresowanie omawianym modelem, stąd szybka reakcja Nokii w związku z obniżką.

Źródło: AllThingsD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *