Nokia N9 sprzedaje się w Finlandii jak świeże bułeczki

W sieci pojawia się coraz więcej głosów żałujących przerzucenia się Nokii na system Windows Phone 7 i porzucenia systemu MeeGo. Gdyby nawet zarzucić dziennikarzom niechęć do koncernu z Redmond, trudno dyskutować z wynikami sprzedaży. A te przemawiają zdecydowanie za smartfonem Nokia N9, który schodzi z fińskich półek jak świeże …karjalan piirakka.

Według październikowych danych, model Nokia N9 był najpopularniejszym telefonem na rynku klientów indywidualnych oraz czwartym pod względem popularności wśród użytkowników biznesowych, plasując się nieco za iPhone 4. Przed N9 plasował się również telefon Nokia E7 (z systemem Symbian), który swoją popularność zawdzięcza manualnej klawiaturze, która musiała przypaść Finom do gustu.

Według oficjalnego komunikatu “październikowa sprzedaż modelu uczyniła Nokia N9 najchętniej kupowanym telefonem klientów indywidualnych”. Popularność Nokii w Finlandii nie jest zaskoczeniem, czy jednak system MeeGo nie miał odchodzić do lamusa? Czy według teorii spiskowych, Nokia N9 nie miała być telefonem pełnym celowo umieszczonych błedów? Teraz można się tylko zastanawiać, czy ruchy Nokii nie okazały się zbyt nerwowe i czy przypadkiem WP7 nie pociągnie symbolu Suomi na dno.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *