Nokia oficjalnie pod skrzydłami Microsoftu

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, dziś sfinalizowano przejęcie części firmy Nokia przez Microsoft. Transakcja musiała być zaakceptowana przez rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Okazuje się, że przejęcie Nokii nie oznacza zakończenia produkcji urządzeń z logo fińskiego producenta.

Pod skrzydła Microsoftu trafił dział Nokia Devices and Services. Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria.

To jeszcze nie koniec
Nokia nie żegna się definitywnie z produkcją telefonów. Z oficjalnego komunikatu prasowego dowiedzieliśmy się, że firma zamierza utrzymać rozwój produktów z serii Asha i Nokia X. Nie potwierdziły się spekulacje, że transakcja doprowadzi do “zabicia” fińskiej marki. W struktury giganta z Redmond został wcielony dział urządzeń i usług czyli wszystko co było związane z rozwojem smartfonów Lumia napędzanych przez system operacyjny Windows Phone.

Osoby, które posiadają sprzęt Nokii nie powinny martwić się o gwarancję, Microsoft zapowiedział honorowanie istniejących zobowiązań.

Źródło: INSTALKI.pl

2 thoughts on “Nokia oficjalnie pod skrzydłami Microsoftu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *