Chińczycy nie przejmują się zakończeniem wsparcia dla Windows XP

Chiński rząd już pod koniec ubiegłego roku wyraził swoje zaniepokojenie odnośnie zakończenia wsparcia dla Windows XP. Microsoft był jednak nieuległy i nie zdecydował się na wydłużenie okresu przygotowawczego. Z tego też względu większość komputerów rządowych Chińskiej Republiki Ludowej pozostała bez odpowiedniego zabezpieczenia.

W Chinach ponad 50% wszystkich komputerów wciąż działa w oparciu o Windowsa XP. Microsoft zakończył wsparcie tego systemu 8 kwietnia bieżącego roku, jednocześnie zachęcając użytkowników do migracji na nowsze rozwiązanie.

W przypadku rządowych komputerów Chińskiej Republiki Ludowej koszt migracji jest jednak zbyt duży, nawet po specjalnej obniżce licencji na Windows 8. Z tego też względu zdecydowano się na pozostanie przy starym systemie.

Chiny nie skorzystają nawet ze specjalnego programu wydłużonego wsparcia, jakie Microsoft oferuje zainteresowanym podmiotom po uiszczeniu odpowiedniej kwoty. Zamiast tego chiński rząd rozpoczął współpracę z lokalnymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem. To właśnie one dostarczą nowe łatki zapewniające odpowiednią stabilność systemu.

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *