Nokia przygotowała aplikację Maps dla Windows Phone

Rok 2012 będzie bardzo interesujący pod kątem wysiłków Nokii, która próbuje obronić swoją pozycję na rynku smartfonów. Jak do tej pory symbol Finlandii przespał swoje okazje na rynku smartfonów. Czy nadzieja pokładana w WP7 nie okaże się złudna? Nic dziwnego, że firma z Espoo przygotowuje kolejną aplikację, dzięki której zamierza konkurować z największymi producentami smartfonów z Androidem.

Zrzuty ekranu prezentują wszystko, czego należy oczekiwać od pełnej aplikacji służącej do nawigacji na smartfonie. Mapy Nokii mają opcję podróży środkami transportu publicznego, wskazówki dla samochodów oraz pieszych. Oprócz tego aplikacja, zawiera opcję dodawania opinii na temat miejsc wraz z możliwością przeglądania zdjęć użytkowników. Na pierwszy rzut oka, aplikacja wydaje się solidnym narzędziem, które pomoże poruszać się w nieznanym terenie.

Na podstawie opublikowanych screenów trudno wydedukować, czy aplikacja umożliwia kontrolę za pomocą głosu, choć tydzień wcześniej funkcja ta, wraz ze wsparciem dla map trójwymiarowych, pojawiła się w przecieku dotyczącym smartfonów Nokii z systemem Windows Phone 7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *