Microsoft podaje statystyki użytkowników IE9

Im więcej użytkowników korzysta z najnowszej wersji przeglądarki, Internet Explorer 9, tym dla Microsoft lepiej. Na oficjalnym blogu Internet Explorer firma opublikowała statystyki dotyczące użycia najnowszej aktualizacji przeglądarki internetowej w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Statystyki podane na stronie dotyczą najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoft, Windows 7.

W Stanach Zjednoczonych, z IE9 korzysta 31% użytkowników Windows 7. Dla porównania, 12,7% użytkowników systemu korzysta z przeglądarki Google Chrome, a 12,6% z przeglądarki Mozilla Firefox. Przewaga oficjalnej przeglądarki Microsoft nie jest już tak jaskrawa, jeśli brać pod uwagę wyniki z całego świata. Z IE9 korzysta 22,1% użytkowników Windows 7, z Chrome – 18,1%, a z Firefoksa – 15,7%.

Statystyki pochodzą ze strony internetowej Netmarketshare.com. Na podstawie wyników podanych przez jej redaktorów dowiemy się, że w tej chwili przegląrarka Internet Explorer 8 jest używana przez największą liczbę osób, niezależnie od systemu operacyjnego. IE8 może się pochwalić udziałami na poziomie 29,91%. Na drugim miejscu uplasował się Firefox 6 z udziałem 11,41%, a następnie Chrome 13 – 9,84%. Internet Explorer 9 jest dopiero czwarty – 8,72%, a pierwszą piątkę zamyka Internet Explorer 6 z wynikiem 8,6%.

W swoim oficjalnym blogu, Microsoft podaje link do utworzonej w poprzednim roku strony o nazwie IE6Countdown. Na stronie, której celem jest zachęcenie internautów do korzystania z nowszych wersji przeglądarek Microsoft, znajdziemy statystyki dotyczące liczby użytkowników IE6 na całym świecie. Choć artykuł ten nie ma nic wspólnego z wyborami do parlamentu, na podstawie IE6countdown dowiemy się, że Polska rzeczywiście jest “zieloną wyspą” – możemy się pochwalić użyciem IE6 poniżej jednego procenta.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.