Aktualizacja Google Chrome pozwala przywrócić przeglądarkę po błędzie Microsoft

Zespół Google dokonał aktualizacji Chrome, aby uniknąć oznaczania przeglądarki jako malware. Błąd dotyczy narzędzi antywirusowych Microsoft Security Essentials, które ostatnio zaczęły klasyfikować popularną przeglądarkę Google jako trojan ZeuS i usuwać plik chrome.exe z systemu Windows. Choć Microsoft zmienił definicje wirusów w piątek, zespół Chrome donosi, że aktualizacja była niezbędna.

Po usunięciu pliku chrome.exe, pracownicy Google nie byli w stanie ponownie zainstalować przeglądarki, a w niektórych przypadkach, gdy już instalacja się powiodła, nie mogli przywrócić personalnych ustawień przeglądarki. Aktualizacje wydane w weekend dotyczą zarówno wersji stabilnej, jak i beta.

“Nowy build Chrome zapewni użytkownikom, którzy dokonali aktualizacji narzędzi MSE oraz pobrali nowy plik Chrome.exe, możliwość przywrócenia przeglądarki Chrome”, powiedział przedstawiciel zespołu Chrome. W piątek, Microsoft przyznał, że w wyniku wadliwej aktualizacji oprogramowania antywirusowego ucierpiało około 3000 użytkowników Chrome. Koncern z Redmond przeprosił również za błąd antywirusa.

Źródło: ComputerWorld

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *