Nokia wyda do końca roku smartfon z Windows Phone 8

Wydanie Windows Phone 8 coraz bliżej, a tymczasem, pojawiła się nowa plotka na temat pierwszego modelu Nokii z nowym systemem mobilnym Microsoftu. Jak podaje jeden z izraelskich serwisów technologicznych, smartfon Nokia z systemem Windows Phone 8 trafi na półki sklepowe przed końcem tego roku.

Izraelczycy powołują się na anonimowego reprezentanta fińskiej spółki Nokia. Według kolejnych rewelacji, system Windows Phone 8 otrzyma “pełne menu w języku hebrajskim” (ciekawe, co z innymi, “mniej popularnymi” językami?), a system powinien zostać zaprezentowany w czerwcu. Wiadomości o planach wydania telefonów z mobilną “ósemką” pojawiają się już od dawna, jednak po raz pierwszy poznaliśmy nieoficjalne plany Nokii.

Jak wiadomo, po zacieśnieniu więzów z korporacją z Redmond, Nokia jak ożywczej kropli wody oczekuje kolejnej edycji systemu Windows Phone. Nawet jeśli inni producenci mogą przełknąć ewentualne niepowodzenie w sprzedaży modeli z WP8, dla Nokii przyjęcie przyszłych realizacji powstałych przy współpracy z Microsoftem to warunek sine qua non istnienia Nokii na rynku smartfonów.

Już za ok. miesiąc pojawią się nowe informacje na temat systemu Windows Phone 8, ponieważ w czerwcu odbędzie się konferencja developerów mobilnego systemu Windows. Wówczas powinniśmy poznać także ostateczne stanowisko w sprawie możliwości dokonania upgrade’u modeli z systemem Windows Phone 7 do “ósemki”. Póki co, wiele wskazuje na to, że takiej możliwości nie będzie lub będzie bardzo ograniczona.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.