Ponad 90 tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace

Od momentu debiutu systemu Windows Phone 7 największym problemem jego producenta, firmy Microsoft, była mała ilość aplikacji dostępnych w Windows Phone Marketplace. W ostatnim czasie sytuacja ta jednak uległa poprawie, głównie za sprawą akcji marketingowych, skierowanych do deweloperów. Liczba aplikacji na najnowszą platformę mobilną Microsoftu zbliża się do znaczącego punktu.

Serwis All About Windows Phone opublikował informację, że w Windows Phone Marketplace użytkownicy mogą już znaleźć nieco ponad 90 tysięcy aplikacji. Porównanie statystyk pokazuje, że ostatnie 10 tysięcy programów zostało dodanych w ciągu 35 dni. Można się zatem spodziewać, że już w czerwcu Microsoft zechce pochwalić się 100-tysięczną aplikacją.

W sumie w mobilnym sklepie Microsoftu swoje programy publikuje 22 tysiące deweloperów, a dziennie do bazy dodawanych jest około 250 nowych aplikacji.

Zainteresowanie deweloperów było w pewnym momencie na tyle duże, że Microsoft informował o możliwych opóźnieniach w cyklu dodawania nowych programów do bazy.

Źródło: Neowin

One thought on “Ponad 90 tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *