Kolejne zmiany w interfejsie Windowsa

W procesie tworzenia swojego najnowszego systemu operacyjnego Microsoft podjął do tej pory wiele decyzji, które nie zawsze przypadały użytkownikom do gustu. Mowa tu na przykład o wprowadzeniu interfejsu Metro czy też zrezygnowaniu z przycisku Start, który w systemach z rodziny Windows pojawiał się nieprzerwanie od momentu premiery Windowsa 95. Najnowsza zapowiadana zmiana może jednak się spodobać. Przynajmniej niektórym.

Otóż Microsoft zdecydował się na zrezygnowanie z przeźroczystości w okienkach swojego systemu, stawiając na nieco bardziej archaiczny wygląd. Przypominając sobie głosy krytyki, które pojawiły się wraz z premierą Visty, można się spodziewać, że rezygnacja z Aero Glass zostanie przez niektórych przyjęta z ulgą. Firma chce w ten sposób postawić na wydajność pracy systemu oraz zmniejszenie jego zapotrzebowania na energię, co powinno zadowolić posiadaczy komputerów przenośnych.

Poniżej prezentujemy zrzut ekranu nowego interfejsu systemu Windows. Co o nim myślicie?
windows 8 nowe ui

Źródło: Neowin

9 thoughts on “Kolejne zmiany w interfejsie Windowsa

  1. Aero Glass jest ok,a jak ktoś niechce to poprostu wyłącza. Dziwi więc mnie decyzja microsoftu, ale przecież to jeszcze nic pewnego -chyba?

  2. Wydaje mi się, że docelowo Aero zabiora tabletom z ARM i komputerom na baterii. Nie sądzę, że zabiorą przexroczystość całkowicie.

  3. Mnie akurat ten motyw się bardzo podobał. Ja jeszcze miałem dodatkową funkię o nazwie full glass i dzięki niej całe okienko było przeźroczyste i dla mnie wyglądało to zajefajnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *