Windows 8 bez aplikacji bloatware

Część z czytelników zna na pewno to uczucie, które towarzyszy nam po kupnie nowego laptopa. Pierwsze uruchomienie zawsze wiąże się ze sprawdzeniem “jak szybko uruchomi się system”. Czasami jednak efekt psuty jest przez ilość zbędnego oprogramowania doinstalowywanego w systemie Windows przez producenta sprzętu. Niewykluczone, że wkrótce takie sytuacje nie będą mieć miejsca, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

W niektórych krajach Microsoft sprzedaje swoje oprogramowanie oraz urządzenia swoich partnerów w sklepach Microsoft Store, które są odpowiedzią na placówki sprzedażowe Apple’a. Serwis Computerworld.com poinformował, że Windows 8 zostanie najprawdopodobniej objęty programem “Signature”, który będzie zapewniał użytkownikom obecność “czystego” systemu operacyjnego na ich nowych komputerach. Dodatkowo, do komputerów z odpowiednim znaczkiem dodawana będzie 90-dniowa telefoniczna pomoc techniczna, z możliwością jej przedłużenia do roku za 99 dolarów.

Niestety, w przypadku Polski problem polega na tym, że obecnie na naszym terytorium nie ma żadnego Microsoft Store. Pozostaje nam mieć nadzieję, że tego typu akcja zostanie przeniesiona poza Stany Zjednoczone.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *