Nokia X nie otrzyma nowego systemu

W dniu wczorajszym Microsoft zaprezentował Nokię X2, czyli nowy smartfon napędzany przez zmodyfikowaną wersję Androida. Urządzenie oprócz ulepszonych parametrów technicznych, otrzymało również usprawniony system operacyjny, w którym zaimplementowano szereg przydatnych funkcji. Posiadacze Nokii X pierwszej generacji od razu zaczęli się zastanawiać, czy również otrzymają aktualizację.

Niestety Microsoft wyklucza aktualizację na starszych Nokiach opartych na Androidzie. Jak tłumaczy Yannis Paniaras – pracownik firmy związany z działem mobilnym, nowa wersja ich systemu została oparta na Androidzie 4.3 Jelly Bean, podczas gdy pierwszy wypust korzystał z Androida 4.1.2. Nokia X posiada również gorszą specyfikację techniczną od X2 i z tego względu nie poradzi sobie z najnowszym systemem. Prawdopodobnie chodzi tu o dodatkowy przycisk Home, którego w Nokii X nie było.

Posiadacze Nokii X pozostają zatem na lodzie – jeżeli chcą skorzystać z możliwości nowego systemu, muszą kupić nowy smartfon. To nie pierwsza zagrywka tego typu ze strony Microsoftu i Nokii. Już wcześniej użytkownicy urządzeń z Windows Phone 7.x nie dostali aktualizacji do wersji 8. W przypadku Nokii X będzie zatem podobnie.

Źródło: Nokia Conversations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *