IE11 wprowadza synchronizację haseł pomiędzy urządzeniami

Microsoft pracuje w pocie czoła, aby jego produkty nie odstawały od konkurencji. Dzieje się tak między innymi w przypadku przeglądarki Internet Explorer. Najnowsza aktualizacja ułatwia zapamiętywanie loginów i haseł na stronach internetowych, a także umożliwia synchronizację z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w Windows Phone 8.1.

Jak podaje Microsoft na swoim blogu, zapamiętywanie haseł w Internet Explorerze jest teraz o 90% skuteczniejsze. Co to oznacza? Przeglądarka zapyta, czy zapisać login i hasło niemal we wszystkich przypadkach, w których wpisujemy dane do formularza.

Zmiany zaszły również w funkcji autouzupełniania. Dotychczas użytkownik logujący się na stronę musiał kliknąć w odpowiednie okienko formularza, by przeglądarka wypełniła za niego zapamiętane pola. Teraz Internet Explorer robi to automatycznie, dzięki czemu logowanie jest jeszcze szybsze. Docenią to przede wszystkim użytkownicy urządzeń z dotykowym ekranem, gdzie nawigacja nie jest tak intuicyjna, jak w przypadku klawiatury i myszki.

Najważniejszą nowością jest jednak synchronizacja loginów i haseł pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu użytkownik będzie mógł korzystać ze wszystkich zapisanych danych nie tylko w przeglądarce desktopowej, ale również mobilnej.

Opisane powyżej nowości są dostępne dla przeglądarki Internet Explorer 11 dla systemu Windows 8.1, Windows 7 oraz Windows Phone 8.1.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *