Nowa polityka Microsoftu odnośnie publikacji materiałów na YouTube i Twitch

W grudniu 2013 roku zrobiło się głośno w sieci, za sprawą masowego usuwania z serwisu YouTube materiałów wideo prezentujących nagrania z gier komputerowych. Wśród powodów takiego działania, wymieniane było m.in. nielegalne publikowanie muzyki (ścieżki dźwiękowej) objętej prawem autorskim. Wtedy też Google wprowadziło zaostrzony proces monetyzacji, polegający na dokładniejszej weryfikacji klipów wideo. Microsoft poinformował właśnie, że system ten nie dotyczy już produktów amerykańskiego giganta, a to tylko jedna z dobrych wiadomości dla wszystkich YouTuberów.

Nowa polityka Microsoftu umożliwia teraz swobodne publikowanie materiałów z gier, należących do Microsoft Studios. Oznacza to, że użytkownicy mogą zamieszczać produkcje ze swojej rozgrywki w serwisach YouTube oraz Twitch, bez obaw o ich usunięcie z powodu naruszania praw autorskich. Co więcej, firma z Redmond wprowadziła własną politykę monetyzacji, która na mocy porozumienia z wymienionymi serwisami jest niezależna. Firma z Redmond podkreśliła przy tym, że należy pamiętać o kilku zasadach.

Użytkownicy nie mogą publikować materiałów, które będą obraźliwe. Zabronione jest ponadto umieszczanie nazwy gry podczas jednoczesnego dzielenia się tym samym materiałem za pośrednictwem Twitcha i YouTube’a. W opisie filmu promującego narzędzie stworzone na bazie materiałów należących do Microsoftu, należy ponadto zawrzeć następującą informację: [Nazwa gry ze studia Microsoft] © Microsoft Corporation. [Nazwa stworzonego przez nas materiału] was created under Microsoft’s “Game Content Usage Rules” using assets from [Nazwa gry ze studia Microsoft], and it is not endorsed by or affiliated with Microsoft. Firma z Redmond umożliwiła nawet swobodne korzystanie z materiałów przy produkcji własnych aplikacji, jednak w tym przypadku można je wyłącznie udostępniać w sklepie Windows Store za darmo. Warto zapoznać się z pełnym regulaminem, opublikowanym pod tym adresem.

Co ciekawe, wprowadzona polityka dotyczy wszystkich produkcji należących do Microsoft Studios z wyjątkiem gry Minecraft, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na YouTubie. Wyjątek wynika z podpisanej wcześniej umowy w ramach przejęcia przez Microsoft firmy Mojang.

Źródło: Xbox, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *