Zupełnie nowa przeglądarka internetowa od Microsoftu?

Pomimo intensywnych prac, kolejne wersje przeglądarki Internet Explorer tracą udziały na rynku, na rzecz konkurencyjnych produktów z Chrome i Firefoksem na czele. Najnowsze informacje opublikowane w serwisie ZDNet wskazują, że Microsoft planuje duże zmiany w tym sektorze wraz z premierą systemu Windows 10. Wygląda na to, że otrzymamy całkowicie nową przeglądarkę, która zastąpi Internet Explorer.

Według informacji zebranych z kilku źródeł, Microsoft pracuje nad całkowicie nową przeglądarką internetową, której nazwa kodowa brzmi Spartan – według wcześniejszych doniesień nie chodzi tu o Internet Explorer 12, co potwierdził na Twitterze Thomas Nigro, pracujący wcześniej przy odświeżonej wersji VLC.

Nowy produkt ma wykorzystywać silnik Chakra do obsługi JavaScript oraz Trident służący do renderowania stron. Co ważne, zmieni się również wygląd, który ma przypominać rozwiązania zawarte w przeglądarkach Chrome i Firefox. Co istotne, jeden z redaktorów serwisu Neowin poinformował, że Microsoft posiada dwie wersje przeglądarki bazującej na Tridencie.

Z kolejnych informacji można wywnioskować, że Windows 10 w wersji desktopowej otrzyma zarówno Internet Explorer 11 jak również nową wersję przeglądarki Spartan, która będzie dostępna również w wersji mobilnej systemu Windows 10 na smartfony i tablety.

Powyższe doniesienia stanowią póki co zbiór z różnych źródeł, nie mających jeszcze oficjalnego potwierdzenia, jednak z pewnością Microsoft szykuje duże zmiany w tym sektorze. Niewykluczone, że więcej informacji na temat projektu Spartan poznamy 21 stycznia, podczas oficjalnej prezentacji nowych funkcji systemu Windows 10.

Źródło: ZDNet

1 thoughts on “Zupełnie nowa przeglądarka internetowa od Microsoftu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *