Wygląd Spartana, czyli nowej przeglądarki Microsoftu [aktualizacja]

Niedawno informowaliśmy was o nowej przeglądarce, nad którą pracuje Microsoft. Jej nazwa kodowa to Spartan i ma ona stanowić alternatywę dla Internet Explorera. Teraz na portalu BGR pojawiło się zdjęcie pokazujące jak wygląda nowy projekt giganta z Redmond.

Specjalny zespół pracuje nad nową przeglądarką od września ubiegłego roku. W tym czasie jej projekt został zmieniony już trzy razy. Screen przedstawia wersję beta wciąż rozwijanego programu, który może różnić się od końcowego produktu. Podobnie nazwa Spartan jest tylko określeniem roboczym i może zostać zmieniona.

Na zdjęciu widać okno programu, w którym wczytuje się facebookowy profil. Design jest prosty i oszczędny z elementami interfejsu ograniczonymi do niezbędnego minimum.

Microsoft zapowiada, że jego nowa aplikacja zaoferuje szereg usprawnień, które znacznie poprawią doświadczenie przeglądania internetu. Nie wiemy jednak o czym konkretnie mowa. Najprawdopodobniej Spartan będzie obsługiwał komendy głosowe takie jak np. “dodaj do ulubionych” (add to favorites) czy “idź do Facebook.com” (go to Facebook.com). Jednak mało prawdopodobne byśmy mogli wydawać je w języku polskim.

Innym dodatkiem ma być opcja odpalania innej przeglądarki internetowej wewnątrz Spartana (“za pomocą jednego przycisku”). Np. użytkownicy mają mieć możliwość podzielenia okna przeglądarki na cztery, a w każdym z nich uruchomić inną przeglądarkę, witrynę czy aplikację.

Bardzo możliwe, że więcej na temat nowego projektu Microsoftu dowiemy się 21 stycznia podczas oficjalnej prezentacji nowych funkcji systemu Windows 10.

[AKTUALIZACJA] Według innych źródeł, poniższy screen to zwykłe oszustwo, a przeglądarka, którą przedstawia nie jest nowym projekt Microsoftu. Ze strony giganta z Redmond nie ma jednak oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Microsoft Spartan
Wygląd Spartana [źródło: bgr.com]

Źródło: bgr.com, Instalki

1 thoughts on “Wygląd Spartana, czyli nowej przeglądarki Microsoftu [aktualizacja]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *