Nowa wersja RetroUI z obsługą przycisku Windows

Wraz z wydaniem przez Microsoft najnowszej wersji systemu Windows, wielu użytkowników zaczęło narzekać na brak w nim przycisku Start, który zastąpiony został przez interfejs Modern. Producenci oprogramowania szybko zwietrzyli w tu interes i zaczęli wypuszczać kolejne aplikacje, mające na celu przywrócenie starej funkcji najpopularniejszego systemu świata. Jedną z takich aplikacji jest RetroUI. Właśnie doczekała się ona aktualizacji.

Najnowsza wersja RetroUI od Thinix, oznaczona numerem 2.3, wnosi ze sobą dwie dość istotne zmiany. Przede wszystkim, pojawiło się w niej wsparcie dla 10 nowych języków, co daje w sumie liczbę 33 obsługiwanych (w tym polski). Pojawiła się również nowa funkcja, która pozwala na przechwytywanie wciśnięć przycisku z logo Windows na klawiaturze użytkownika. Dzięki temu menu można wywoływać również w ten sposób, co stanowi z pewnością spore ułatwienie.

RetroUI to aplikacja, pozwalająca na przywrócenie Menu Start w nieco odświeżonej formie, składającej się z mniejszych kafelków. Jej wersję testową można pobrać z tej lokalizacji. Program został przystosowany do działania na maszynach 32- i 64-bitowych.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *