Xbox Live: Achievementy trafiają na iOS

Rok 2012 upłynął dla Microsoftu nie tylko pod kątem wypuszczania na rynek nowych produktów, co ich wzajemnej integracji. Najlepszym przykładem jest choćby Skype lub usługa Xbox Live, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli Xbox. W przypadku tej drugiej innowacyjnym pomysłem, którego podchwyciła również konkurencja, okazały się Achievementy w grach. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na szeroką skalę zobaczymy je nie tylko na konsoli Microsoftu.

Przykładem tego Wordament. Jest to prosta gra logiczna, która polega na układaniu słów z rozsypanych liter. Jej premiera miała miejsce w kwietniu 2011 roku, zaś autorami są dwaj pracownicy Microsoftu: John Thornton i Jason Cahill. Początkowo wydano ją na Windows Phone 7 OS, a następnie przeniesiono na Windows 8 oraz Windows Phone 8. Teraz na oficjalnym blogu gry pojawiła się informacja, że została przeniesiona za darmo na urządzenia z iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Nowością poza możliwością gry online z użytkownikami Windows 8 i Windows Phone, jest właśnie wprowadzenie Achievmentów z konsoli Xbox 360. Jest to zatem pierwsza gra, która doczekała się Osiągnięć na innej platformie niż konsola. Wiadomo już, że niebawem inne gry również doczekają się aktualizacji o Achievementy, jednak póki co nie wymieniono konkretnych tytułów.

Warto dodać, że to już druga usługa Microsoftu, która w ostatnim czasie doczekała się integracji z urządzeniami zewnętrznymi. Niedawno bowiem pojawiła się aktualizacja Xbox SmartGlass dla iOS i Androida, która wspiera takie urządzenia jak smartfony i tablety.

Źródło: Wordament

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.