Windows Phone Store: podsumowanie roku 2012

Wczoraj na oficjalnym blogu Windows Phone pojawiło się interesujące podsumowanie roku platformy mobilnej Microsoftu. Patrząc po zaprezentowanych informacjach dotyczących aplikacji, można uznać ten rok za udany. Wszystko wskazuje na to, że kolejne miesiące będą jeszcze bardziej optymistyczne dla giganta z Redmond.

W 2012 roku pojawiło się aż 75 tys. nowych aplikacji w sklepie Microsoftu. Z kolei ponad 300 tys. aplikacji doczekało się aktualizacji. Średnia ilość pobranych aplikacji na jedno urządzenie wyniosła aż 54. W przeciągu tego roku, Microsoft ciężko pracował nad udogodnieniem związanym z alternatywną metodą płatności (m.in. usprawnień doczekały się Paypal oraz Alipay). Rezultatem starań firmy jest wzrost przychodów dewelopera na poziomie 40%, co jest szczególnie widoczne od pojawienia się na rynku Windows Phone 8.

Ogromnym sukcesem jest także stale powiększająca się liczba państw, które mogą korzystać z usług Windows Phone. Na początku roku było to tylko 35 krajów, natomiast obecnie liczba ta wynosi 191, co daje wzrost potencjalnych klientów na poziomie 95%. Jak dodają autorzy wpisu, jest to najlepszy jak dotąd rok dla Windows Phone i wszystko wskazuje na to, że nadchodzący przyciągnie jeszcze większą ilość klientów.

Źródło: Windows Phone Developer Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *