Pierwsze informacje na temat następcy Windowsa 8

Nie ucichły jeszcze echa premiery najnowszej wersji desktopowego systemu operacyjnego od Microsoftu. Nie oznacza to jednak, że firma nie pracuje już nad jego następcą, którego nazwa kodowa ma brzmieć “Blue”. Obecnie nie wiadomo kiedy nowy system miałby mieć swoją premierę – wszystko zależy od tego czy Microsoft zdecyduje się przejść na plan wydawniczy znany np. w firmie Apple – kolejna wersja co rok. Póki co pojawiły się pierwsze plotki na temat możliwości Windowsa Blue.

Na jednym z tajwańskich for internetowych pojawił się wpis mający rzekomo pochodzić od jednego z pracowników Microsoftu, który ma już dostęp do wczesnych kompilacji Windowsa Blue. Ma ona być oznaczona numerem 9622.

Dla wszystkich przeciwników interfejsu Modern mamy złą wiadomość – w Windows 9 nadal będzie on dostępny, jednak jego funkcje mają zostać rozszerzone. Mowa tu głównie o możliwości dostosowywania rozmiaru kafelków na ekranie głównym komputera, dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku Windows Phone 8.

W systemie zaimplementowane zostaną również znaczne zmiany w jądrze systemowym, które ma zostać oznaczone numerem wersji 6.3.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *