Windows Phone: czy jest szansa na pojawienie się aplikacji Google?

Google niejednokrotnie zapowiadało, że nie zamierza wspierać użytkowników Windows Phone swoimi aplikacjami. Powodów jest ku temu co najmniej kilka. Jedni mówią, że to zasługa Microsoftu, który stwierdził że usługi Outlook.com i Skydrive oraz mapy Nokii są znacznie lepsze niż produkty Google, co wywołało napięcia między firmami. Inni podają, że Google celowo ogranicza swoje produkty, gdyż boi się, że ucierpi na tym Android. W końcu użytkownicy, których nie bardzo interesują wzajemne boje pomiędzy firmami, wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli petycję skierowaną do Google.

Serwis Change.org opublikował właśnie petycję, w której użytkownicy produktów Windows Phone proszę Google o wypuszczenie oficjalnych aplikacji dla nowego systemu Microsoftu. Mowa tu między innymi o programach do obsługi takich usług jak Google+, Gmail, GTalk, Google Maps czy Google Drive. Pomimo alternatywnych aplikacji stworzonych przez zewnętrznych deweloperów, użytkownicy Windows Phone czują się pokrzywdzeni brakiem wsparcia ze strony Google. Póki co petycję podpisało prawie 3000 osób i liczba ta stopniowo rośnie. Czy Google da się przekonać do zmiany decyzji?

Analitycy szacują, że jest to mało prawdopodobne. Windows Phone w dalszym ciągu stoi daleko w tyle za konkurencyjnym Androidem, który dla Google jest systemem priorytetowym. Ponadto rozpoczęcie wsparcia dla OS Microsoftu wiązać się może z podebraniem klientów Androida, na co z pewnością nie pozwoli sobie Google.

Źródło: Change

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *