Microsoft wydaje cichą aktualizację do Patch Tuesday

11 grudnia Microsoft wydał kilka łatek bezpieczeństwa w ramach comiesięcznej paczki “Patch Tuesday”. Okazało się jednak, że problem związany z jedną z tych aktualizacji zmusił Microsoft do ponownego wydania poprawki. Poprawka o oficjalnej nazwie MS12-078/KB 2753842 rozwiązuje problemy bezpieczeństwa ze sterownikiem Microsoftu OpenType Compact Font Format.

Po wydaniu aktualizacji 11 grudnia okazało się, że niektóre czcionki OpenType zniknęły w różnych programach, w tym PowerPoint, Excel i innych. Microsoft przyznał kilka dni temu, że “oryginalna wersja aktualizacji zabezpieczeń 2753842 wykazywała problem związany z renderowaniem OTF (OpenType Font) w aplikacjach takich jak PowerPoint w wersji dla systemu Windows.” Firma wydała nową wersję tej aktualizacji. Jej celem jest korekta problemów z czcionkami.

Jeśli dokonałeś już instalacji poprawek z grudnia, funkcja automatycznej aktualizacji Windows powinna wskazywać konieczność instalacji nowej wersji, aby otrzymać “poprawkę poprawki” zabezpieczeń.

Źródło: Heise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.