Nowatorski typ zasilacza, kontroler Xbox One naładowany w 60 sekund

Osiem godzin gry i tylko sześćdziesiąt sekund ładowania? Inżynierowie z PDP obiecują, że to nie bajka.

Christoper Dingle, dyrektor rozwoju produktu z PDP ujawnił podczas CES 2016, że technologia ładowania kontrolera jest zupełnie nowa i nie bazuje na dotychczasowych rozwiązaniach akumulatorów litowo-jonowych i litowo-polimerowych. PDP opracowało własny, nowatorski nowy typ zasilacza.

Niestety szczegóły tego rozwiązania nadal pozostają niejasne. Dingle powiedział jedynie – “Jest to reakcja fizyczna, a nie chemiczna”.

Nie należy oczekiwać, że naładowane w minutę kontrolery pojawią się wkrótce w dystrybucji. PDP zmierza aktualnie do uruchomienia preordera, który miałby rozpocząć się pod koniec 2016 roku.

Wiadomo już natomiast, że jedna bateria z bazą ładująco-dokująca miałaby kosztować około 99 dolarów. Prototyp działa bez Xbox One, chociaż PDP obiecuje, że model współpracujący z PlayStation 4 to jedynie kwestia czasu.

PDP_ladowarka_02

Prototyp ultra szybkiej ładowarki PDP. Foto: polygon.com

Ponadto w przyszłości PDP chce użyć swojego nowatorskiego rozwiązania do stworzenia szybko ładowanych zasilaczy dla telefonów, laptopów i pozostałych urządzeń. Brzmi to wszystko świetnie, ale na razie są to niestety tylko słowa. Będziemy przyglądać się działaniom PDP.

Źródło: polygon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *