Co wiemy o nowym API DirectStorage w Windows 10?

Windows 10 gaming

Microsoft kontynuuje swoją misję dostosowywania systemu Windows 10 pod kątem potrzeb graczy. Wprawdzie debiut Trybu Gry w majowej aktualizacji nie wypadł najlepiej – miłośnicy wirtualnej rozgrywki donosili o różnych problemach, ale być może tym razem wszystko skończy się lepiej. Gigant z Redmond zachwala swoje nowe API Windows 10 o nazwie DirectStorage oraz korzyści z niego płynące.

API DirectStorage w Windows 10

Znany amerykański producent przekonuje, że API DirectStorage przyniesie multum korzyści graczom. Najważniejszą z nich jest odczuwalne skrócenie czasu ładowania się gier oraz poziomów. Oczywiście istnieje drobny haczyk. Novum zaprojektowano z myślą o komputerach osobistych korzystających z nośników SSD NVMe. Posiadacze dysków mechanicznych oraz SSD ze złączem SATA niestety obejdą się smakiem.

Gracze z dyskami NVMe uruchamiający tytuły współpracujące z DirectStorage mają doświadczyć “nowej jakości rozgrywki”. Firma deklarując to sugeruje wprost, że deweloperzy gier dzięki nowej technologii będą w stanie implementować tekstury o niespotykanej wcześniej wysokiej rozdzielczości, które sprawnie doczytywane będą na bieżąco. Co więcej, DirectStorage ma w znaczącym stopniu redukować obciążenie procesora, eliminując dotychczasowe bottlenecki.

Wiemy, że z API korzystać będą mogły również konsole.

Deweloperzy otrzymają dostęp do nowego API w przyszłym roku. Wtedy też firma udostępni więcej szczegółowych informacji o swojej technologii. Osoby zainteresowane tematem powinny udać się pod ten adres, gdzie Andrew Yeung z Microsoftu opisał novum nieco szerzej.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *