Majowa aktualizacja Windows 10 (2004) może powodować problemy z łącznością LTE

Windows 10 poprawka

Premiera Windows 10 May 2020 Update nie obyła się bez przeszkód. Dość powiedzieć, że ze względu na usterki występujące w przypadku niektórych konfiguracji komputerów, aktualizacja majowa wciąż nie została udostępniona wszystkim użytkownikom systemu Windows. Microsoft wstrzymał ją właśnie dla kolejnej grupy osób – zarzewiem kłopotów jest bug związany z połączeniami przy wykorzystaniu danych pakietowych.

Windows 10 – problemy z modemami LTE

Microsoft informuje, że w wyniku błędu w aktualizacji majowej niektóre modemy LTE nie są w stanie łączyć się z Internetem. Kłopoty dotyczą rzecz jasna sprzętu mobilnego, który oferuje użytkownikom możliwość skorzystania z karty SIM oraz danych pakietowych.

“Po wybudzeniu urządzenia ze stanu uśpienia lub hibernacji, niektóre modemy WWAN LTE mogą sygnalizować brak łączności ikoną NCSI (Network Connectivity Status Indicator) w strefie powiadomień i mieć problemy z połączeniem z siecią” – tłumaczy firma w swoim komunikacie.

Jeśli korzystacie z laptopa z łącznością LTE, nie zalecamy aktualizować Windowsa 10 do wersji 2004. Microsoft wprawdzie zastosował blokadę poprawki dla konfiguracji, na których mogą pojawiać się błędy, ale z pewnością znajdą się osoby pragnące zaktualizować soft z pominięciem Windows Update.

“Rekomendujemy, aby nie aktualizować manualnie systemu Windows 10 przy wykorzystaniu narzędzia Media Creation Tool do czasu, w którym naprawimy błąd”.

LTE nie działa w Windows 10 – rozwiązanie problemu

Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest włączenie trybu “lotniczego” w komputerze, a następnie jego wyłączenie. Błąd będzie występował co jakiś czas, więc niezbędnym będzie ponawianie tego działania. Niestety, aktualizacji majowej nie da się usunąć w taki sposób, w jaki usuwa się pomniejsze poprawki.

Microsoft obiecał naprawić glitch mniej więcej w połowie września, najpewniej przy okazji Patch Tuesday, przypadającego na 14 września.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *