W Microsoft Teams pojawią się kolejne przydatne funkcje

Microsoft Teams logo

To niesamowite, jak bardzo w ciągu kilku ostatnich miesięcy zmienił się Microsoft Teams, jeden z największych rywali Zooma. Program otrzymał chociażby możliwość ustawienia własnego tła w połączeniach wideo, ikonę podniesienia ręki i wiele innych nowych funkcji. Teraz gigant z Redmond zapowiedział nowości, które trafią do niego w niedalekiej przyszłości oraz omówił te, które zadebiutowały ostatnio. Poniżej najistotniejsze z nich.

Spotlight – funkcja mile widziana przez wszystkich

Obecnie dla wielu użytkowników Teams problematyczny jest fakt, iż kontrolę nad tym, co jest widoczne na głównym ekranie wideokonferencji, może mieć każdy jej uczestnik, a nie wyłącznie organizator bądź osoby, którym udzielił odpowiedniej zgody. Szczególnie irytujące jest to dla nauczycieli oraz nauczycieli akademickich. Na szczęście, jak zapowiada Microsoft, za kilka miesięcy w aplikacji ma pojawić się funkcja Spotlight, która pozwoli organizatorowi spotkania zablokować jego zapis wideo jako główny widok dla wszystkich uczestników.

Funkcja Spotlight umożliwi organizatorowi spotkania zablokować swój zapis wideo jako główny ekran dla wszystkich uczestników / Źródło: Microsoft

Udogodnienia dla użytkowników bez dostępu do Microsoft Stream

Niestety, w tej chwili nie wszyscy użytkownicy mogą nagrywać spotkania w Microsoft Teams. Dotyczy to klientów, których dane z programu przechowywane są na terenie kraju, w którym przebywają, o ile w tym kraju nie jest dostępna usługa Microsoft Stream. Aplikacja ma otrzymać jednak nowe ustawienie administratora, która ma pozwolić owe ograniczenie ominąć. Po skorzystaniu z niego rejestrowane spotkania będą zapisywane w centrum danych najbliższym dla regionu.

Scalanie połączeń

Jak przypomina Microsoft, od niedawna użytkownicy Teams mogą cieszyć się już nową funkcją łączenia konferencji. Tak, jeśli użytkownicy sobie tego życzą, mogą scalić kilka połączeń w jedno. Dotyczy to połączeń VOIP oraz PSTN.

Dokładniejszy wskaźnik statusu

Ostatnio Microsoft Teams otrzymał również funkcję, dzięki której łatwiej jest śledzić, co robią użytkownicy z naszej listy kontaktów. Teraz, jeśli inna osoba przestanie być dostępna, ponieważ zacznie uczestniczyć w spotkaniu, inni natychmiast to zauważą.

Usprawnień co nie lada

Rzecz jasna, na tym nowości w Microsoft Teams się nie kończą. Zmian doczekał się też Teams w wersji edukacyjnej, a także w wersji dla rządu USA. Poza tym, aplikacja otrzymała nowe funkcje dla deweloperów.

Warto wspomnieć też, że we wpisie na swoim blogu Microsoft zapowiedział dodatkowo nowe certyfikowane urządzenie dla Teams oraz Azure – Avocor AVW-655. Przedstawił on również nowe proponowane przez HP i Logitecha zestawy sprzętu dla usługi Microsoft Teams Rooms.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *