Nowe ustawienia prywatności pojawią się prawdopodobnie wraz z aktualizacją Redstone 4

Windows 10 Redstone

Microsoft planuje dodanie kolejnych opcji w ustawieniach prywatności Windows 10. Zmiany będą widoczne najprawdopodobniej z następną dużą aktualizacją systemu, nazywaną roboczo jako Redstone 4.

Najnowszy build testowy, który pojawił się dla użytkowników zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji, zdradza informacje na ten temat. W ustawieniach prywatności dodano bowiem kilka nowych opcji.

Są one związane z folderami wideo, zdjęć i dokumentów. Użytkownik będzie mógł określić, które aplikacje mogą mieć dostęp do tych folderów. Ustawienia będą jednak działać wyłącznie z programami pobranymi i zainstalowanymi z Microsoft Store.

Windows 10 ustawienia prywatności
Nowe ustawienia prywatności

Zablokowanie dostępu sprawi, że Windows i aplikacje z Microsoft Store nie będą mogły korzystać z zasobów znajdujących się we wspomnianych folderach. To dobre rozwiązanie, jeżeli np. ktoś nie chce, by zainstalowane aplikacje skanowały jego zdjęcia.

Serwis Ghacks wyjaśnia, że nowa polityka prywatności nie dotyczy takich aplikacji, jak Windows Defender czy Eksplorator Plików. Z oczywistych względów posiadają one dostęp do wszystkich folderów, nawet jeżeli użytkownik nie wyrazi na to zgody.

Nowe ustawienia prywatności
Nowe ustawienia prywatności

Powyższe nowości powinny zadebiutować w ramach kolejnej dużej aktualizacji Windows 10, która zostanie udostępniona w okresie wiosennym.

Źródło: Ghacks via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *