Nowe zasady downgrade z Windows 7 do XP

Rzecznik Microsoftu poinformował na jakich zasadach oferowany będzie downgrade z Windows 7 do XP.
Początkowo pojawiły się informacje, że użytkownicy Windows 7 Professional i Ultimate będą mogli instalować XP jedynie przez 6 miesięcy od daty premiery nowego systemu.

Premiera zapowiedziana jest na 22 października 2009 więc opcja ta byłaby aktywna do 23 kwietnia 2010. Fala krytyki ze strony firm oraz specjalistów najwyraźniej podziałały na koncern ponieważ dziś okazało się że MS zmienił plany. Rzecznik Microsoftu w rozmowie z amerykańskim magazynem Computerworld poinformował, że użytkownicy będą mieli możliwość downgrade`u do Windows XP Professional w okresie 18 miesięcy od momentu premiery Windows 7 lub do momentu wydania pierwszego dodatku Service Pack jeżeli nastąpi to wcześniej.

Michael Silver z firmy Gartner który wcześniej krytykował Microsoft pozytywnie ocenił nowe plany koncernu. Jego zdaniem jest to dowód na to, że Microsoft słucha swoich klientów i reaguje na ich niezadowolenie. Jeżeli dodatek Service Pack nie pojawi się wcześniej niż 18 miesięcy po premierze Windows 7 to dostawcy OEM będą mogli oferować “stary” system do kwietnia 2011. Zachodzi jednak duże prawdopodobieństwo, że SP1 pojawi się wcześniej. Microsoft nigdy nie zwlekał tak długo z wydaniem pakietu aktualizacji – w przypadku Visty pojawił się on 14 miesięcy po premierze natomiast użytkownicy XP musieli czekać 10 miesięcy.

Microsoft przypomina, że Windows XP znajduje się obecnie w fazie rozszerzonego wsparcia technicznego i zachęca swoich klientów do migracji na nowszy system (Windows Vista lub 7) tak szybko jak to możliwe. Aktualizacje bezpieczeństwa dla XP będą ukazywały się do kwietnia 2014 roku.

Źródło: computerworld.com

3 thoughts on “Nowe zasady downgrade z Windows 7 do XP

  1. Założę się, że Windows 7 SP1 pojawi się jeszcze wcześniej. Dlaczego? Właśnie dlatego ^ :PPoza tym mimo wszystko uważam, że Windows 7 już w wersji RC jest dobry, nawet nieco wydajniejszy od Visty. A jak programiści z Redmond zoptymalizują nieco kod źródłowy systemu, wyciskając z niego kolejne wolne MHz procesora i MB pamięci RAM, będzie to na tyle dobry system, że XP wreszcie po tym wypadku przy pracy, jakim była Vista, będzie mógł z czystym sumieniem oddać pałeczkę młodszemu bratu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *