Windows 7 za drogi na netbooki?

Zbyt wysoki koszt licencji Windows 7 może spowodować, że najtańsze netbooki oparte o procesory Intel Atom N270 i N280 będą wciąż sprzedawane z wysłużonym już Windows XP.
Tajwański serwis Digitimes informuje, że wśród producentów tanich netbooków panuje przekonanie iż Windows 7 jest zbyt drogi. Do tego system nie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów którzy z reguły są zadowoleni z funkcji jakie oferuje XP.

System ten doskonale sprawdza się w przypadku korzystania z Internetu, a przecież przede wszystkim do tego stworzone są netbooki.
Koszt licencji OEM systemu Windows XP dla producentów wynosi od 25 do 30 dolarów natomiast cena “siódemki” ma być wyższa (od 45 do 55 dolarów). W rezultacie sprzęt wyposażony w nowego Windowsa może być droższy na co nie mogą pozwolić sobie handlowcy ze względu na dużą konkurencję. Negocjacje w sprawie ceny licencji OEM Windows 7 wciąż trwają. Warto dodać, że to właśnie niska cena była kluczowym czynnikiem dużej popularności XP na netbookach. Jeżeli Microsoft chce wciąż istnieć w segmencie tanich komputerów musi poważnie rozważyć tą kwestię.

Źródło: heise online, Digitimes

2 thoughts on “Windows 7 za drogi na netbooki?

  1. witam microsoft wciaz Nas zaskakuje swoja pomyslowoscia.mam viste na laptopie i w zupelnosci mi wystarcza poniewaz:-ladnie wyglada-coraz nowsze i lepsze sterowniki do kart graficznych-sp2 ktory dal i to sporo-dx10-mozliwosc tak jak w xp wylaczenia zbednych uslug, przez co dziala szybciejPs.gry chodza mi tak samo jak na xpaha pozdrawiam linuksowcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *