Nowości na temat Office dla Windows Phone 8

Jakiś czas temu Microsoft zdecydował się preinstalować wersję pakietu Office na wszystkich urządzeniach z systemem Windows RT. Teraz okazało się również, że firma udostępni swój pakiet biurowy dla każdego, kto kupi nowy smartfon Nokia, Samsung i HTC z Windows Phone 8.

W nowym poście na blogu Office Next, Microsoft ujawnia niektóre funkcje dostępne w wersji pakietu Office na Windows Phone 8. Na przykład – Office Hub jest miejscem, w którym użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do programów takich jak Word, PowerPoint i Excel. Również korzystanie z usługi Office 365 umożliwia podgląd dokumentów w wersji dla systemu Windows Phone 8.

Załączniki e-maili otwartych w programie Outlook Mobile będą również pokazywać się automatycznie w Office Hub. Można również dzięki oprogramowaniu uzyskać dostęp do dokumentów w usłudze SkyDrive lub Office 365 i dzielić się nimi z innymi. Co więcej, Office Hub korzystać będzie z nowej funkcji “Pacnij + Wyślij”, dzięki której urządzenie z Windows Phone 8 prześle dokumenty do innego urządzenia z obsługą NFC.

Parę nowych funkcji znalazło się także w programach Power Point i Excel, które zyskały nowy “dotykowy” wygląd. Excel na komórce pozwala na łatwiejszy i szybszy wybór zakresu i zmianę rozmiaru kolumn. Nowy Word umożliwia czytanie dokumentów w trybie pełnoekranowym.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *