Acer wstrzymuje tablety z Windows RT obserwując przyjęcie Surface

Acer był jednym z pierwszych producentów, który zapowiedział wydanie rodziny tabletów z systemem operacyjnym Windows RT na początku przyszłego roku. Według najświeższych wiadomości, plany te uległy zmianie. Producent komputerów zamierza opóźnić wydanie tabletów w architekturze ARM z Windows RT do drugiego kwartału 2013 roku.

Powody? Początkowo mieliśmy bardzo agresywny plan wyjścia z ofertą na początku roku, jednak obserwując przyjęcie Surface, nasz dział badawczo-rozwojowy stał się o wiele bardziej ostrożny, powiedział Jim Wong, prezes firmy Acer, w rozmowie z reporterem agencji Reutera. Początkowo nasz plan zakładał premierę w Q1, ale teraz nie sądzę, aby nastąpiła ona wcześniej niż w Q2.

Tablet Microsoftu – Surface, otrzymał mieszane recenzje. Najwyraźniej, te pierwsze opinie ostudziły zapał Acera. Co więcej, Wong zapowiada kontynuację prac badawczych, nie mówiąc niczego o cenach przyszłych urządzeń. Ostrożność Wonga nie jest nieuzasadniona: Lenovo i Asus ogłosiły tablety z Windows RT w cenie od 599 dolarów – w odpowiedzi Microsoft wycenił Sufrace na 499 dolarów…

Wszystko, co Acer może zrobić w tej chwili, to czekać na następny krok Microsoftu – oraz obserwować, jak poradzi sobie Surface – podsumował Wong.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.