Bing: nowe funkcje w Windows Phone

Wraz z premierą Windows Phone 8, Microsoft rozpoczął swoją kampanię promującą flagową wyszukiwarkę Bing. Rezultatem jest wprowadzenie nowych unikalnych funkcjonalności, z których korzystać mogą posiadacze urządzeń mobilnych. Czy nowości zachęcą do sięgnięcia w kierunku portfela?

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu pojawiła się lista nowości, które dostępne są teraz dla posiadaczy Windows Phone.

Pierwszą usługą jest For You, która oferuje indywidualne rekomendacje na podstawie wyników wyszukiwania rozmaitych ofert, sklepów, restauracji, plików wideo czy muzyki. Współpracuje również z Facebookiem, dzięki czemu może nam podsuwać interesujące pozycje naszych znajomych.

Local Skout podobnie jak powyższa usługa wyszukuje interesujące nas miejsca lub rzeczy. Tutaj jednak wraz z wynikiem pojawia się bardziej szczegółowy opis usługi, jak np. dojazd w określone miejsce, godziny otwarcia, ceny czy porównanie konkurencyjnych ofert.

Bing Explore pozwala przy użyciu strony głównej Bing w celu przeglądania kontentu dopasowanego do naszych zainteresowań, na podstawie wcześniejszych typów wyszukiwania. Ponadto mamy także możliwość wrzucania swoich zdjęć lub galerii na stronę główną wyszukiwarki, która zmieniać się będzie w zależności od naszych upodobań.

Bing Audio to wyszukiwarka utworów, która pokazuje nie tylko nazwę piosenki, wykonawcy czy albumu, lecz także najbliższe miejsca, gdzie można kupić interesującą nas muzykę.

Za pomocą Bing Vision możemy wykonywać zdjęcia kamerą umieszczoną w Windows Phone. Następnie Bing zidentyfikuje wybrane zdjęcie i wyświetli rozmaite informacje o danym produkcie. Warto jeszcze wspomnieć o integracji wyszukiwarki ze sporą ilością aplikacji. Jeśli wyszukujemy przykładowo określony film, to Bing wskaże nam odpowiednie aplikacje, ułatwiające dostęp do niego.

Źródło: Bing Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *