Finalna wersja systemu Windows Server 2012 Essentials wydana

Na początku października, Microsoft ogłosił, że wersja RTM systemu Windows Server 2012 Essentials została ukończona. Teraz firma ogłosiła, że lżejszy “kuzyn” systemu Windows Server 2012, przeznaczony na potrzeby gospodarstw domowych i małych firm, jest już dostępny. W poście na blogu produktów serwerowych Microsoft poinformował, że nowa wersja systemu Windows Server 2012 pozwala użytkownikom chronić swoje dane, nawet jeśli sprzęt serwera sam podjął decyzję zamknięcia: Nawet jeśli urządzenie ulegnie uszkodzeniu, usługi backupu online od Microsoft pomagają zachować dane w chmurze.

Microsoft poinformował również, że Windows Server 2012 Essentials będzie mógł łączyć się zarówno z Windows Phone 8 jak i z produktami z systemem Windows 8 poprzez aplikację “Mój serwer”.

WSE to nowy produkt firmy Microsoft. Jest zamiennikiem dla Windows Home Server, który wydano w 2007 r., jednak w tym roku podjęto decyzję o przerwaniu cyklu wydawniczego. Kilka lat temu, pomysł na serwer domowy zaczął zyskiwać na popularności, jednak coraz więcej mediów przechowuje się na usługach chmurowych. Wydaje się, że posiadanie lokalnego serwera do przechowywania mediów i danych, nie jest już aż tak istotne.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *