Kaspersky Lab: Microsoft poprawił bezpieczeństwo swojego oprogramowania

Korzystanie z oprogramowania firmy Microsoft lub po prostu jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze z systemem Windows, zwykle wiązało się z obawami, że wkrótce ujawniony zostanie kolejny błąd, który może zostać wykorzystany przez hakerów. Tymczasem, zgodnie z nowym sprawozdaniem dotyczącym bezpieczeństwa komputerowego, zespół Kaspersky Lab podkreśla, że Microsoft poprawił bezpieczeństwo swoich produktów informatycznych.

W ostatnim raporcie kwartalnym Kaspersky Lab znajduje się lista 10 najbardziej zagrożonych programów komputerowych. Pod koniec tego sprawozdania znajduje się znamienne stwierdzenie:

Produkty Microsoft nie zostały sklasyfikowane na liście 10 programów z najniebezpieczniejszymi lukami. To dlatego, że automatyczny mechanizm aktualizacji został już dobrze rozwinięty w ostatnich wersjach systemu operacyjnego Windows. Na liście znajdziemy za to takie produkty jak: Flash, Adobe Reader oraz Shockwave, a także Java, QuickTime i iTunes od Apple oraz Winamp.

Od pewnego czasu Microsoft usprawnia system dostarczania automatycznych aktualizacji dla swojego oprogramowania. Zwykle odbywa się ona na zasadzie zbiorowej aktualizacji miesięcznej, znanej w branży jako “Patch Tuesday”. Coraz częściej jednak firma wydaje szybkie aktualizacje awaryjne, gdy pojawi się informacja o konkretnym problemie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *