Nowości w usługach Windows Live

Na blogu Building Windows 8, Steven Sinofsky, odpowiedzialny za zespół pracujący nad najpopularniejszym systemem operacyjnym świata, przedstawił informacje dotyczące planów firmy związanych z usługami w chmurze. Microsoft planuje wprowadzenie jednej bardzo istotnej zmiany, związanej z dotychczasowymi identyfikatorami Live ID.

Sinofsky pisze, że dotychczasowe usługi zintegrowane w ramach Windows Live nie do końca spełniały swoje założenia. Przede wszystkim zabrakło w nich głębokiej integracji i współpracy pomiędzy różnymi narzędziami. Wraz z pojawieniem się systemu Windows 8, dotychczasowe identyfikatory Windows Live ID zostaną zastąpione przez Konto Microsoft. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli się logować w usługach powiązanych z Xboxem, pocztą elektroniczną czy też dyskiem internetowym SkyDrive. Firma twierdzi, że dotychczasowa marka (Windows Live) wprowadzała wśród użytkowników spore zamieszanie, bowiem oznaczała zbyt szerokie spektrum produktów.

Nowe nazewnictwo w usługach Microsoftu w pełni zadebiutuje wraz z pojawieniem się na rynku Windowsa 8 oraz mobilnego systemu Windows Phone 8.

Blog Building Windows 8

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *