Windows 8 natywnie bez funkcji odtwarzania DVD

Najnowsze informacje na temat systemu Windows 8 nie są zbyt optymistyczne, przynajmniej dla osób, które lubią oglądać filmy. Okazuje się bowiem, że domyślnie system operacyjny Microsoftu może nie posiadać możliwości odtwarzania filmów z płyt DVD. Za taką możliwość trzeba będzie… dodatkowo zapłacić. Sprawa związana jest z usunięciem z Windowsa 8 dodatku Media Center.

Wiemy obecnie, że dodatek Media Center nie będzie preinstalowany w systemie. Za możliwość korzystania z niego trzeba będzie uiścić niewielką opłatę. Microsoft twierdzi, że wpłynie to pozytywnie na końcową cenę samego systemu operacyjnego, a sam Media Center nie jest wśród użytkowników bardzo popularny. Są w nim natomiast wykorzystywane technologie stworzone przez firmy trzecie, za które Gigant z Redmond musi płacić. I nie ma w tym nic oburzającego, gdyby nie fakt, że zapowiedziano usunięcie z Windows Media Playera funkcji pozwalającej na odtwarzanie filmów DVD. Źródło to jest już podobno coraz rzadziej wykorzystywane. W Stanach Zjednoczonych – z pewnością, ale co z innymi krajami? Aby móc korzystać z takiej funkcji będzie trzeba posiadać Windowsa 8 Pro i zakupić dodatek Media Center.

A wy, jak często korzystacie z odtwarzania filmów DVD? Czy taka decyzja jest waszym zdaniem słuszna?

Źródło: Microsoft

3 thoughts on “Windows 8 natywnie bez funkcji odtwarzania DVD

  1. Oczywiście że nie korzystamy. Co więcej- tablety, ultrabooki i niektóre zwykłę laptopy są już pozbawione napędu DVD, więc w 100% popieram działanie MS, jeżeli faktycznie wpyłnie pozytywnie na obniżenie ceny końcowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *