Nowy Kinect dla użytkowników Windows w 2014 roku

Po konferencji na której pokazano Xbox One, pojawiła się również informacja o rozpoczętych pracach nad nowym Kinectem dla urządzeń wyposażonych w system Windows. W dniu dzisiejszym odsłonięto nieco więcej szczegółów w tej sprawie, wraz z przybliżoną datą premiery.

Kinect w wersji PC pojawi się na półkach sklepowych w 2014 roku. Niestety dokładniejszych danych nie ujawniono. Wiemy za to o nowościach, które zostaną zawarte w urządzeniu. Na oficjalnym blogu możemy m.in. przeczytać, że wersja dla Windowsa będzie korzystała z tej samej technologii, co zaprezentowana wraz z konsola Xbox One. Pojawi się nowa kamera obsługująca format HD, zupełnie nowy mikrofon pozwalający na bardziej precyzyjna kontrolę ruchów ciała oraz głosu, a także większy zasięg urządzenia, bez konieczności zmiany wystroju czy przesuwania mebli, jak to miało miejsce w poprzedniej wersji.

Ponadto twórcy zapowiadają wprowadzenie nowej aktywnej podczerwieni, pozwalającej na pracę w rozmaitych warunkach i oświetleniu, a także precyzyjną detekcję szkieletu. W praktyce oznacza to reakcje na nawet najmniejszy ruch ciała czy palców. Więcej informacji odnośnie Kinecta dla użytkowników Windows zostanie ujawnionych w trakcie konferencji BUILD 2013, która rozpocznie się 26 czerwca.

Źródło: Kinect for Windows Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *