Nowy model Xbox 360 w 2012 roku, następca dopiero w 2014 roku

Ci, którzy mieli nadzieję, że Microsoft wyda nową generację konsoli do końca roku 2012, powinni się nastawić na co najmniej 2 lata oczekiwania. Analityk Wedbush Securities, Michael Pachter, twierdzi, że w sprawie nowej konsoli Xbox do końca 2012 roku nie będzie się działo nic, a rozpowiadane ostatnio “pogłoski są głupie”.

Jak wskazuje Pachter, Microsoft nadal sprzedaje wiele urządzeń Xbox 360: tak wiele, że model jest liderem sprzedaży w tym miesiącu. Nie ma powodu, aby Microsoft zastąpi konsolę nową wersją, dopóki jej sprzedaż nie zacznie spadać.

Pachter uważa za prawdopodobne pogłoski o nowym modelu konsoli Xbox 360, która będzie współpracować z systemem Windows 8. Ta wersja ma się pojawić w 2012 roku. Jak mówi Pachter, “Oczekuję nowy model Xbox 360 na wakacje 2012”. Z kolei 10-letni cykl życia Xbox 360 sugeruje, że nowa generacja konsoli ukaże się nie wcześniej niż w roku 2014.

Nowości są zawsze mile widziane, jednak pozostaje pytanie, w jaki sposób Microsoft rozwiąże problem kompatybilności z nadchodzącą wersją systemu operacyjnego? Czy wkrótce ukaże się Xbox 720, czy też jakiś mniejszy upgrade “starej ale jarej” konsoli Xbox 360?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *