Nowy ranking popularności systemów operacyjnych

Informacja o niższej cenie aktualizacji systemu Windows 8 do końca stycznia najwyraźniej zmotywowała użytkowników do zmian. Najnowszy raport sporządzony przez NetMarketShare wskazuje wyraźny wzrost popularności „ósemki”. Co ciekawe, będący na szczycie Windows 7 również zyskał zwolenników.

Najnowsze dane pojawiły się zaledwie 2 tygodnie od ostatniego raportu, a widoczne już są zmiany. Z systemu Windows 8 korzysta na dzień dzisiejszy 2,25% użytkowników. Nie jest to wynik imponujący, jednak porównując do ostatniego zestawienia, gdzie posiadał 1,72% udziałów, różnica jest wyraźna. Nie tylko Microsoft może pochwalić się wzrostem popularności, co widoczne jest w przypadku systemu Mac OS X 10.8. W ciągu dwóch tygodni udziały na rynku wzrosły z 2,27 do 2,43%. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku lidera. Z Windowsa 7 korzysta 45,35% użytkowników (wcześniej 45,11%).

Nowy ranking popularności systemów operacyjnych

Największy spadek zanotował w tym okresie Windows XP, który wciąż uważany jest przez wiele osób za najlepszy system Microsoftu. W ciągu dwóch tygodni jego udziały spadły z 39,08 do 38,71%. Czy tego chcemy czy nie, niebawem będzie musiał ustąpić miejsce nowym rozwiązaniom. Szczegółowe informacje o pozostałych OSach prezentujemy na powyższej grafice.

Źródło: NetMarketShare

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *