Nowy wygląd Skype’a wzbudza kontrowersje

Jakiś czas temu Microsoft odświeżył aplikacje mobilne Skype, wprowadzając zupełnie nowy wygląd. Nie został on jednak zbyt ciepło przyjęty przez użytkowników.

Mimo wszystko amerykański gigant kontynuuje swoją pracę. W wersji testowej komunikatora przeznaczonej dla komputerów pojawił się właśnie odświeżony interfejs.

Microsoft wyjaśnia, że nie jest on jeszcze skończony. Nowy design stara się w pełni wykorzystać większy ekran oferowany przez komputery osobiste. W centrum aplikacji znajdzie się okno czatu. Usprawnione zostały grupowe wideorozmowy. W ich trakcie można już udostępniać swój pulpit czy też dzielić się zdjęciami, a nawet korzystać z ikon wyrażających emocje.

Skype galeria
Galeria udostępnionych plików

Pojawiły się też funkcje zaczerpnięte ze Slacka. Mowa o możliwości wspomnienia wybranej osoby na czacie, dzięki czemu otrzyma ona powiadomienie. Jest też nowy panel notyfikacji, który pozwoli na szybszy powrót do rozmowy.

Microsoft stworzył też nową galerię zdjęć i plików, gdzie umieszczone będą wszystkie udostępnione na czacie materiały. Odnalezienie zdjęcia czy też innego pliku będzie zatem niezwykle łatwe.

Wszystkie powyższe nowości są już dostępne w wersji Preview aplikacji Skype dla systemów macOS, Windows 7, Windows 8 i Windows 10 z listopadową aktualizacją. Osoby korzystające z komunikatora pobranego ze Sklepu Windows część tych funkcji otrzymały już jakiś czas temu.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *