Dzięki ofertom sklepów internetowych znamy polską cenę Xbox One X

Xbox One X z napisem

Xbox One X został oficjalnie ujawniony podczas targów E3. Microsoft nie podzielił się wtedy jednak dokładną ceną konsoli dla rynku europejskiego. Szczegóły na temat przedsprzedaży mamy poznać już w najbliższą niedzielę, podczas targów Gamescom.

Część sklepów już teraz opublikowała swoje oferty. Na tej podstawie można wnioskować, ile będzie wynosić oficjalna cena Xbox One X na Starym Kontynencie.

W brytyjskim GAME konsola została wystawiona za 450 funtów, czyli około 2110 złotych. Wszystko wskazuje też na to, że w Polsce cena będzie podobna. Sklep Ultima zbiera bowiem zamówienia na Xbox One X za 2099 złotych.

Jeżeli ceny zostaną potwierdzone przez Microsoft, Xbox One X będzie znacznie droższy od swojego bezpośredniego konkurenta – PlayStation 4 Pro. Konsolę Sony można bowiem zakupić za około 1700 złotych. Należy jednak pamiętać, że urządzenie oferuje mniejszą moc obliczeniową niż Xbox One X.

Konferencja Microsoftu na targach Gamescom odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 21:00. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły związane z przedsprzedażą nowej konsoli.

Źródło: Ultima, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *