Xbox One X to najpotężniejsza konsola od Microsoftu

Xbox One X E3

Podczas wieczornej konferencji na targach E3 Microsoft oficjalnie zapowiedział konsolę Xbox One X, znaną wcześniej jako Project Scorpio. Sprzęt będzie w stanie generować rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K.

Urządzenie jest napędzane przez ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,3 GHz. Jego wydajność jest o 31% większa od układu zastosowanego w standardowym Xbox One. Do tego potężna karta graficzna, dzięki której całkowita moc konsoli to imponujące 6 teraflopów.

Xbox One X
Xbox One X

Taka specyfikacja wraz z 12 GB pamięci RAM (z czego 9 GB będzie dostępne bezpośrednio dla gier) sprawia, że sprzęt nie będzie miał problemów z uruchamianiem gier w rozdzielczości 4K. Microsoft chwali się również możliwościami związanymi z wirtualną rzeczywistością.

Reszta specyfikacji to między innymi dysk twardy 1 TB, złącze HDMI 2.0 oraz odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray.

Microsoft chwali się, że Xbox One X to najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek stworzono i jednocześnie najmniejsza z rodziny Xboksa. Nie zajmie zatem dużo miejsca na półce pod telewizorem.

Konsola będzie oczywiście w stanie uruchamiać gry z Xboksa One, a także z Xboksa 360 w ramach wstecznej kompatybilności. Zaoferuje również dodatkowe możliwości dla osób, które nie posiadają telewizorów 4K. W takim przypadku grafika będzie renderowana w 4K, a następnie skalowana do 1080p, co zaowocuje m.in. większą ostrością obrazu.

Wśród gier zaprezentowanych na konsolę Xbox One X, które wykorzystają pełnię możliwości sprzętu, znajdziemy między innymi Forzę Motorsport 7, State of Decay 2, Metro: Exodus czy też PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Xbox One X zadebiutuje na całym świecie dokładnie 7 listopada w sugerowanej cenie 499 dolarów. W Europie sprzęt będzie kosztować 499 euro.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *