Windows 10 Fall Creators Update – kolejne nowości

fluent design Windows 10

Microsoft udostępnił nową wersję testową systemu Windows 10, oznaczoną numerem 16215. Mogą ją pobrać osoby zapisane do szybkiego kręgu aktualizacji.

Opublikowany build zawiera sporo nowości, które ostatecznie zadebiutują wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Zgodnie z nazwą można się jej spodziewać jesienią.

Jedną z największych zmian jest odświeżony panel powiadomień. Wydzielono z niego sekcję aplikacji, dzięki czemu wszystko wygląda bardziej przejrzyście. Notyfikacje są dzielone według aplikacji, z których pochodzą. Wyświetlane są także powiadomienia z urządzeń mobilnych.

Windows 10 fall creators Panel
Przemodelowany panel powiadomień

Kolejną nowością jest możliwość przypinania odnośników do wybranych witryn bezpośrednio do paska zadań. W ten sposób można sobie zapewnić szybki dostęp do ulubionych miejsc w sieci. Niestety utworzone w ten sposób skróty będą się otwierać w przeglądarce Microsoft Edge.

Windows 10 fall creators
Witryny przypięte do paska zadań

Drobne usprawnienia pojawią się w wirtualnej asystentce Cortanie. Będzie ona mogła skanować zdjęcia (po przyznaniu uprawnień) i tworzyć z nich przypomnienia. Może się to okazać przydatne np. w momencie, gdy zrobimy zdjęcie plakatu koncertu, na który chcemy iść. Cortana nam o nim przypomni w stosownym momencie.

Microsoft pracuje również nad usprawnieniem obsługi rysika. Pismo odręczne obsługuje więcej gestów i oferuje lepszą edycję. Jest też automatyczna zamiana takiego pisma na tekst, co powinno ułatwić obsługę na tablecie.

Ułatwione będzie także dodawanie emoji w aplikacjach społecznościowych. Służyć będą do tego specjalne skróty klawiszowe, otwierające panel z pismem obrazkowym.

Zmian jest oczywiście znacznie więcej. Wszystkie zostały dokładnie opisane na blogu Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *