Szokująca cena konsoli Project Scorpio?

Project Scorpio dev kit 1

Project Scorpio to najnowsza konsola Microsoftu, która zostanie oficjalnie zaprezentowana już w najbliższą niedzielę, podczas targów E3 2017. Wiadomo już, że urządzenie będzie w stanie uruchamiać gry w rozdzielczości 4K. Wielką niewiadomą jest natomiast cena.

Analitycy są zgodni, że sprzęt do najtańszych należeć nie będzie. Prognozują oni 700, a nawet 1000 dolarów, biorąc pod uwagę koszt produkcji poszczególnych komponentów konsoli.

Tymczasem serwis Segment Next informuje, powołując się na własne źródła w Microsofcie, że cena Project Scorpio nie przekroczy 500 dolarów. Dokładna wartość nie jest jednak znana.

Jeżeli informacje się potwierdzą, Microsoft może nieźle namieszać na rynku. Sprzęt potrafiący generować grafikę w rozdzielczości 4K za 500 dolarów to niezwykle atrakcyjna oferta.

Podobne informacje przekazuje także inny serwis – Windows Central. W tym przypadku również podawana jest kwota 500 dolarów. Redaktorzy powtarzają, że Scorpio zszokuje swoją ceną, ale w pozytywnym sensie.

Oficjalna prezentacja konsoli nastąpi już w niedzielę. Konferencja została zaplanowana na godzinę 23:00 czasu polskiego.

Źródło: Segment Next via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *