Tajemnicza Literka „S” w logo zarejestrowanym przez Microsoft

Scorpio dev

Microsoft złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego. Logo, o którym mowa, przedstawia literkę S z przecięciem w środku. Pierwsze skojarzenia są oczywiście związane z konsolą Scorpio.

Z wniosku dowiadujemy się, że znak towarowy jest związany z „konsolą wideo do użytku z zewnętrznym wyświetlaczem lub monitorem”. Pojawia się też wzmianka o „oprogramowaniu komputerowym przeznaczonym dla komputerów osobistych i konsol wideo”.

Logo może zatem być oficjalną identyfikacją graficzną nowej konsoli Scorpio. Alternatywnie może dotyczyć jakiejś gry powstającej na platformę Xbox, choć jest to mniej prawdopodobne.

Wniosek zgrywa się w czasie z oficjalną prezentacją Project Scorpio. Nowa konsola Microsoftu zostanie oficjalnie zaprezentowana w niedzielę, podczas konferencji na targach E3. Wtedy też poznamy finalną nazwę, cenę i możliwości wspomnianego sprzętu.

Tymczasem Microsoft opublikował więcej informacji na temat wersji deweloperskiej konsoli. Ta posiada 24 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB i specjalny wyświetlacz do prezentowania najważniejszych parametrów.

Wiemy też, że konsumencka wersja pozbawiona będzie dodatkowego ekranu, zaoferuje 12 GB pamięci RAM i dysk mniejszy od 1 TB, czyli prawdopodobnie 512 GB.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *