Nowy Xbox z ulepszonym sterowaniem głosowym

Jedną z najciekawszych funkcji oferowanych przez Kinecta dla konsoli Xbox 360 jest możliwość sterowania głosem. Osoby posiadające urządzenie zdają sobie jednak sprawę, że jeszcze sporo brakuje mu do doskonałości w tym aspekcie. Głównym problemem jest niedopracowana technologia przechwytująca dźwięk, co wiąże się z małą precyzją i koniecznością powtarzania nawet najprostszych komend. Microsoft zapowiedział właśnie, że wraz z nowym Xboxem sterowanie głosem wejdzie na zupełnie nowy poziom zaawansowania.

Serwis The Verge dotarł do informacji od przedstawicieli Microsoftu, którzy zapewniają znaczącą poprawę sterowania głosowego w nowej edycji Kinecta, dedykowanej następcy Xbox 360. Przede wszystkim nowa funkcja umożliwi błyskawiczne wydawanie nie tylko podstawowych komend (np. „Xbox Music”), lecz także głosowe zapytania i momentalną reakcję (np. „what’s new on Xbox Music”, „show me my playlists” itp.). Co więcej, technologia doczeka się również dedykowanych wersji językowych w zależności od kraju w którym się znajdujemy. Niemal pewna jest zatem obsługa języka polskiego, jeśli weźmiemy pod uwagę regularny support Microsoftu w ostatnich miesiącach na rynku konsol w Polsce.

Z nowości nieznanych dotąd w konsoli X360, pojawić się ma możliwość „wybudzenia” z trybu uśpienia konsoli przy użyciu komendy głosowej, kompatybilność z Xbox Surface, a także zapis wiadomości głosowej w formie tekstu i wysłanie jej do znajomych. Więcej szczegółów poznamy zapewne wraz z pierwszymi informacjami o nowym Xboxie.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *