Obraz dnia z wyszukiwarki Bing na pulpicie Windows 8 oraz 10 [aplikacja]

Windows 10 zmiana tapet

Automatyczna zmiana tapet w Windows 10 to funkcja dostępna z poziomu menu Personalizacji, aktywowanego poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybraniu odpowiedniej opcji. Trudno jednak powiedzieć, by spełniała ona wymagania użytkowników pragnących skorzystać z czegoś więcej, niż tylko stosunkowo powtarzalnego pokazu slajdów. Z tego właśnie powodu Microsoft udostępnił narzędzie o nazwie Bing Wallpaper.

W telegraficznym skrócie: program Bing Wallpaper umożliwia ustawienie jednego z obrazów dnia prezentowanych w wyszukiwarce Bing. Przepiękne tła wykorzystywane w tym miejscu znaleźć można również w ramach Windows Spotlight, czyli funkcji Windows 10 odpowiedzialnej za serwowanie grafik na ekranie logowania / blokady systemu.

“Bing Wallpaper to kolekcja pięknych zdjęć z całego świata, które są prezentowane na stronie głównej wyszukiwarki Bing. Nie tylko zobaczysz nowy obraz na pulpicie każdego dnia, ale możesz także przeglądać kolejne zdjęcia i dowiedzieć się skąd pochodzą”, wyjaśnia Microsoft.

Po zainstalowaniu Bing Wallpaper na dysku komputera, w zasobniku systemowym pojawi się nowa ikona. Kliknięcie na nią prawym przyciskiem myszy pozwoli nie tylko wyświetlić dane dotyczące bieżącej tapety, ale także łatwo zmienić tło pulpitu na jeden z wielu doskonałej jakości obrazów.

Bing Wallpaper w zasobniku systemowym i menu z opcjami.

Aplikację Bing Wallpaper można pobrać np. w tym miejscu. Oprogramowanie do poprawnego działania wymaga systemu Windows 8 lub Windows 10.

Uwaga: Na etapie instalacji instalator zapyta Was, czy chcecie ustawić Bing jako domyślną stronę startową oraz wyszukiwarkę – nie ma konieczności wyrażania na to zgody.

Źródło: Instalki.pl, Bing.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *